Güncel

Ünlü Ekonomist Özgür Demirtaş hastanelik oldu

PaylaşTweetlePaylaşPin0 PaylaşımlarÜlke ekonomisi ile ilgili yaptığı açıklamalar ile akıllarda yer edinen Ekonomist Özgür Demirtaş hastanelik oldu. Trakonya adlı zehirli bir balık türünden dolayı hastanelik olduğunu aktaran Demirtaş vatandaşları konu ile..

Ünlü Ekonomist Özgür Demirtaş hastanelik oldu

Ülke ekonomisi ile ilgili yaptığı açıklamalar ile akıllarda yer edinen Ekonomist Özgür Demirtaş hastanelik oldu. Trakonya adlı zehirli bir balık türünden dolayı hastanelik olduğunu aktaran Demirtaş vatandaşları konu ile ilgili çok dikkatli olmaya davet etti.

Demirtaş “Sevgili Arkadaşlar: Size bir konuda öğrendiklerimi anlatmak için yazıyorum: TRAKONYA Balığı… Bu balık bizim denizlerimizde bulunan en zehirli balık türlerinden.. Kafasının üstünde ve çene altında 3 tane dikeni var. Bunlar oldukça zehirli. Kafa üstündeki dikenler üstüne basanları, çene altındakiler de elle tutan balıkçıları çarpabiliyor. Yazın sığ denizlerde kum altında, kışın ise daha derinlerde olabiliyor. Öyle Zehirli bir balık ki: Ani Kalp Krizi, Kalp Durması, Felç gibi ölümcül sonuçları olabiliyor.

Verdiği acı bazı hastalar tarafından dayanılmaz olarak nitelendiriliyor. Alerjisi olan kişilerde ani solunum durmasına da yol açabiliyor. Diğer bir çok kişide feci bir ağrı sonunda iğnelerin çıkarılması, yoğun ağrı kesici, anti histaminik, sıcak kompress ile iyileşme sağlanıyor. Trakonya çarpmasından hemen sonra zaman kaybetmeden hastaneye veya sağlık ocağına gitmeniz, Giderken sıcak kompress yapmanız tavsiye diliyor. Özellikle alerjik bir bünyeye sahipseniz bu süreci daha da hızlandırmanız gerekiyor. Denize girerken bu tip tehlikelere dikkat edelim. Özellikle küçüklerimizi koruyalım. Ben de bu bilgileri okuyup öğrenmek zorunda kalmak istemezdim” şeklinde konuşarak balık ile ilgili detaylı bilgi verip vatandaşları konu ile ilgili uyardı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Stork Tours Ankara
Haberin kalemi youtube

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL