Güncel Uncategorized

TYT AYT sonuçları açıklandı mı ? Ösym 2021 YKS sonuçları açıklandı mı ?

PaylaşTweetlePaylaşPin0 PaylaşımlarTYT AYT Sonuçları açıklandı mı ? Milyonlarca öğrencinin geleceğini etkileyecek olan TYT  AYT sonuçları açıklandı mı ? ÖSYM daha önceki açıkladığı takvime göre 04 Ağustos tarihini işaret etmişti. ÖSYM..

TYT AYT sonuçları açıklandı mı ? Ösym 2021 YKS sonuçları açıklandı mı ?

TYT AYT Sonuçları açıklandı mı ?

Milyonlarca öğrencinin geleceğini etkileyecek olan TYT  AYT sonuçları açıklandı mı ? ÖSYM daha önceki açıkladığı takvime göre 04 Ağustos tarihini işaret etmişti. ÖSYM 2021 YKS sonuçlarını kendi web sayfasından 04 Ağustos tarihinde açıklayacağını ilan etmişse de daha önceki yılları incelediğimizde bu tarih biraz öne çekilebilir.

Pandemi olumsuzluklarının gölgesinde yapılan sınavda yüz yüze eğitim alamayan öğrencilerin zorlandığı sınav sonuçları merakla bekleniyor. TYT AYT Sonuçları açıklandı mı sorusu gündemden düşmüyor.

TYT ve AYT sonuçlarının açıklanmasından sonra başlayacak tercih sürecinde baraj puanlarının düşürülüp düşürülmeyeceği de ayrı bir merak konusu oldu. Ösym tarafından yapılan açıklamada TYT baraj puanı 150 ve AYT baraj puanının 180 olacağı belirtildi.

TYT AYT sonuçları nerede yayınlanacak ?

ÖSYM tarafından yapılan açıklamada 04 Ağustos 2021 tarihinde https://sonuc.osym.gov.tr/ adresinden yayınlanacağı bildirildi. Adres bağlantısına tıklayarak sonuçların açıklanıp açıklanmadığını kontrol edebilirisiniz.

YKS Tercihleri ne zaman yapılacak ?

YKS 2021 Sonuçlarının ÖSYM tarafından açıklanmasına müteakip yeterli puanı almış ve barajı geçmiş öğrenciler tercihlerini açıklanan takvim sürecine göre yapacaklar. TYT baraj puanının geçen öğrenciler Önlisans ve AYT baraj puanını geçen öğrencilerse hem Önlisans hem de Lisans bölümlerinden tercih yapabilecek.

TYT AYT Sonuçları açıklandı mı sorusunun cevabını ve diğer takvim süreçlerini ÖSYM açıklamalarına müteakip sayfamızdan takip edebilirsiniz. Haberin Kalemi olarak süreci sizin için anlık olarak takip etmekteyiz.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Stork Tours Ankara
Haberin kalemi youtube

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL