Güncel Siyaset

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısından skandal paylaşım! Suriyeliler kalsın, Türkler gitsin

PaylaşTweetlePaylaşPin0 PaylaşımlarÜlkemizde Afgan göçmenlerin akın akın ülkemize gelmesi son günlerin en çok konuları arasında yer alırken mülteci konusuna paralel olarak ülkemizdeki Suriyeliler hakkında yapılan açıklamalar hız kesmeden devam ediyor. Cumhuriyet..

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısından skandal paylaşım! Suriyeliler kalsın, Türkler gitsin

Ülkemizde Afgan göçmenlerin akın akın ülkemize gelmesi son günlerin en çok konuları arasında yer alırken mülteci konusuna paralel olarak ülkemizdeki Suriyeliler hakkında yapılan açıklamalar hız kesmeden devam ediyor.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yapılacak seçimleri kazandıkları takdirde 2 yıl içinde Suriyelileri geri gönderme vaadinde bulunmuş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise böyle bir durumun mümkün olmadığı şeklinde açıklamalarda bulunmuştu. Yaşanan gerginliğin ardından Ak Parti kanadından Suriyelilerin kalmasını destekleyen bir paylaşım daha geldi.

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şen sosyal medya hesabından Bağımsız İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ’a verdiği cevapla şoke etti. Şen, Özdağ’ın Twitter hesabından “Türkiye’de kayıtlı ve kayıtsız toplam 5.3 Milyon Suriyeli var. Türk milletine soruyorum; 5.3 Milyon Suriyeli için ne yapılmasını istiyorsunuz?” şeklindeki paylaşımına “Suriye’den gelenlere sordum. Diyorlar ki: ‘İlk olarak bizden önce gelenler geldikleri yere gitseler, biz de yol yordam öğrensek, sonra biz gitsek.’” şeklinde cevap verdi.

Şen’in Suriyelilerin yanında yer alan paylaşımı büyük tepkiye neden olmasına rağmen paylaşımını kaldırmaması dikkat çekti.

YORUMLAR (1)

  1. Adil diyorki:

    Akp demek ihanet demektir,feto pkk demektir, işsizlik yoksulluk borç demektir,alsın suriyelileri kendi defolup gitsin sarayın kemikçisi.

Stork Tours Ankara
Haberin kalemi youtube

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL