Güncel Salih Ünal Yaşam Yazarlarımız

Yasaksız kısıtlamasız bayram, kısıtlamaları getirmesin

PaylaşTweetlePaylaşPin0 PaylaşımlarUzun süredir bayramlar yasaklarla kısıtlamalarla geçiyordu. Bu yıl nihayet Kurban Bayramı kısıtlama olmadan geldi. Sokağa çıkma yasağı yok, evde kal çağrıları yok. Evlerimize kapanmadan nihayet bayram ziyaretlerimizi biraz daha..

Yasaksız kısıtlamasız bayram, kısıtlamaları getirmesin

Uzun süredir bayramlar yasaklarla kısıtlamalarla geçiyordu. Bu yıl nihayet Kurban Bayramı kısıtlama olmadan geldi.

Sokağa çıkma yasağı yok, evde kal çağrıları yok. Evlerimize kapanmadan nihayet bayram ziyaretlerimizi biraz daha rahat yapabildiğimiz bir bayrama kavuştuk.

Ancak son dönemlerde aşılanma hızı düşmeye; rehavetler de artmaya başladı. Maske ve mesafe kurallarını zaten son dönemlerde hiçe saymaya başlamıştık. Ancak ne var ki tehlikenin henüz bitmediğini unuttuk hepimiz. Koronavirüsün yeni varyantlarıyla birlikte yayılım hızı ve etkisi ne yazık ki son zamanlarda artış gösterdi.

Bu mutlulu günlerimizin daim kalması gerektiğinin hepimiz farkındayız. Daha nice doyasıya yaşadığımız bayramlar görebilmemiz için hem tedbirlere uymak hem de aşımızı yaptırmak zorundayız.

Sosyal medya ve internet üzerinden dolaşan asılsız bilgilerle aklımızı kurcalamamak ve imkan varken randevumuzu alarak derhal aşılarımızı olmamız salgından kurtulabilmemiz için bir ışık.

Daha güzel bayramlarımız olsun temennisiyle…

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Stork Tours Ankara
Haberin kalemi youtube

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL