Güncel Siyaset

Kemal Kılıçdaroğlu’ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a tarihi sözler: “İnsanımızın mahallelerini sattın sen”

PaylaşTweetlePaylaşPin0 PaylaşımlarGeçtiğimiz günlerde Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu seçimi kazandıklarında Suriyelileri ülkelerine geri göndereceklerini açıklamış, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘da CHP liderine sığınma başvurusu yapan mültecileri geri yasak olarak..

Kemal Kılıçdaroğlu’ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a tarihi sözler: “İnsanımızın mahallelerini sattın sen”

Geçtiğimiz günlerde Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu seçimi kazandıklarında Suriyelileri ülkelerine geri göndereceklerini açıklamış, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘da CHP liderine sığınma başvurusu yapan mültecileri geri yasak olarak kabul etmek zorunda olduklarını söylemişti.

Kemal Kılıçdaroğlu’ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözlerine cevap gecikmedi. Kılıçdaroğlu kişisel sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “Bizi parasıyla satın alabileceğini düşünen AB ile çetin müzakere edeceğiz dedim; Erdoğan sinirlenmiş, Misak-ı Milli’yi öğrensin demiş. Euro’lara insanımızın mahallelerini sattın sen, Misak-ı Milli kim sen kim? Tüccar oldun ama devlet adamı olmak istemiyorsun bir türlü!

İnsan haklarına çok önem verdiğini iddia eden AB’ye yaptığım çağrı, yükü beraber yüklenmek üzerinedir. Bu süreci tamamladığımızda, emin olun vatandaşımız kadar Suriyeli misafirlerimiz de mutlu olacaktır. Çözüm var ey halkım, sadece Euro’lara teslim olmayacak yöneticiler eksik!” şeklinde konuşarak çok sert bir cevap verdi.

Suriyelilerin akıbeti ile ilgili yeni gelişmeler yaşanıp yaşanmayacağı önümüzdeki günlerde belli olacak.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Stork Tours Ankara
Haberin kalemi youtube

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL