Spor

Gençlik ve Spor Bakanı Açıkladı, sosyal medya karıştı! İşte olimpiyatta bayrağımızı taşıyacak sporcular!

PaylaşTweetlePaylaşPin0 PaylaşımlarGeçtiğimiz yıl koronavirüs salgını dolayısıyla yapılamayan ve bu yıla ertelenen Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları, başlamasına günler kala ülkemizde bir kez daha gündem oldu. Geçtiğimiz günlerde sporcularımız yapılan tören ile..

Gençlik ve Spor Bakanı Açıkladı, sosyal medya karıştı! İşte olimpiyatta bayrağımızı taşıyacak sporcular!

Geçtiğimiz yıl koronavirüs salgını dolayısıyla yapılamayan ve bu yıla ertelenen Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları, başlamasına günler kala ülkemizde bir kez daha gündem oldu.

Geçtiğimiz günlerde sporcularımız yapılan tören ile Japonya’nın başkenti Tokyo’ya uğurlanmıştı. Sporcularımızın uğurlanmasının ardından olimpiyat oyunlarındaki açılış töreninde ülkemizin bayrağını hangi sporcularımızın taşıyacağı belli oldu. Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Kasapoğlu sosyal medya hesabından yaptığı açıklamadaGençliğimiz en büyük hazinemiz. Ay-yıldızlı şanlı bayrağımız, #Tokyo2020 açılış töreninde kafilemizin en genç iki sporcusuna emanet. Merve ve Berke, bu gurur sizin; bu mutluluk hepimizin.#AdınıTariheYaz”  diyerek açılış töreninde bayrağımızı taşıyacak sporcularımızı açıkladı.

Milli yüzücülerimiz Merve Tuncel ve Berke Saka’nın Olimpiyat oyunlarında bayrağımızı taşıyacakları sosyal medyada gündem oldu. Sosyal medya kullanıcıları iki genç sporcumuzun ilerde bir kez daha olimpiyatlara katılma ihtimalinin olduğunu ve ülkemizin sevilen sporcularından Fenerbahçe Opet’in ve  A Milli Kadın Voleybol Takımı’nın kaptanı Eda Erdem‘in bayrağı taşımasının daha uygun olduğu şeklinde paylaşımda bulundular.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Stork Tours Ankara
Haberin kalemi youtube

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL