Güncel Siyaset

Erdoğan’ın Maraş açıklaması AB ve ABD’den tepki ile karşılandı

PaylaşTweetlePaylaşPin0 PaylaşımlarDW Türkçe’nin aktardığına göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kuzey Kıbrıs’taki açıklamalarına AB, ABD ve Fransa’dan tepki gelirken, Kıbrıs Rum kesimi ve Fransa konuyu BM Güvenlik Konseyi’ne taşıyacağını duyurdu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip..

Erdoğan’ın Maraş açıklaması AB ve ABD’den tepki ile karşılandı

DW Türkçe’nin aktardığına göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kuzey Kıbrıs’taki açıklamalarına AB, ABD ve Fransa’dan tepki gelirken, Kıbrıs Rum kesimi ve Fransa konuyu BM Güvenlik Konseyi’ne taşıyacağını duyurdu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Kuzey Kıbrıs Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın Kapalı Maraş’ın statüsüne yönelik açıklamalarına tepkiler sürüyor. Erdoğan‘ın  Kuzey Kıbrıs ziyareti sırasında Maraş bölgesinin yüzde 3,5’inin açılacağını bildirmesi ve ardından da Kuzey Kıbrıs lideri Tatar‘ın da açılımda ikinci aşamaya geçildiğini belirtmesine ABD’den ve Fransa’dan tepki yağdı.  Açıklamada “provokatif ve kabul edilemez” ifadesi kullanırken, Kıbrıs Rum kesiminden de yeni bir açıklama geldi. Kıbrıs Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Nikos Hristodulidis, Kıbrıs sorununa ilişkin bugün Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’ne özel oturum çağrısı yapacaklarını söyledi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Stork Tours Ankara
Haberin kalemi youtube

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL