Yaşam

Bayram’da Zafertepe’ye büyük ilgi

PaylaşTweetlePaylaşPin0 Paylaşımlar Cafer Gezek/ ESKİŞEHİR Kurban Bayramı tatilinde vatandaşlardan kurtuluş mücadelesinin başladığı topraklara büyük ilgi. Tatili fırsat bilen vatandaşlar Büyük Taarruzun başladığı Kütahya’da yer alan Zafertepe’yi ziyaret ediyor. Büyük önder..

Bayram’da Zafertepe’ye büyük ilgi
  • Cafer Gezek/ ESKİŞEHİR

Kurban Bayramı tatilinde vatandaşlardan kurtuluş mücadelesinin başladığı topraklara büyük ilgi. Tatili fırsat bilen vatandaşlar Büyük Taarruzun başladığı Kütahya’da yer alan Zafertepe’yi ziyaret ediyor.

Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının önderliğindeki Türk ordusu tarafından 26 Ağustos 1922’de başlatılan Büyük Taarruzun 99. yılında vatandaşlar taarruzun başladığı bölgeyi ziyaret ediyor.

Dokuz günlük kurban bayramı tatilini gezerek değerlendiren vatandaşlar Büyük Taarruzun sevk ve idaresinin yapıldığı Zafertepe/Çalköy’de ki Zafer Anıtını gezme fırsatı buldu. Başta Kütahya ve çevre illerden olmak üzere büyük küçük herkesin ilgisini çeken anıt yurtdışından gelen gurbetçi vatandaşlarında akınına uğruyor.

Anıtta sergilenen dönemin ağır silahları ve uçakları ile fotoğrafta çektiren ziyaretçiler o günleri yaşarcasına duygulanarak, tekrardan öyle bir işgal görmeyelim diye dua ediyorlar.

Anıtta kameramıza yansıyan en güzel ve renkli görüntüler de bir zamanlar kendilerine bu yurdu bırakabilmek için dedelerinin canlarını verdiği bu topraklarda çocukların özgürce gülerek oynayabilmeleriydi.

Her yıl 30 Ağustos Zafer Bayramının düzenlendiği ve çatılmış silahların uzaktan görünüşü ile alev alev meşale hissini uyandıran Zafer Anıtı esasen kurtuluş savaşını sembolize ediyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Stork Tours Ankara
Haberin kalemi youtube

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL