Siyaset

Bakanlık koridorlarından yükselen fısıltılar !

PaylaşTweetlePaylaşPin0 PaylaşımlarÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞINI KİM YÖNETİYOR ? Son bir kaç aydır ülke gündemine oturmuş olan Sedat Peker iddiaları bitmek bilmiyor. Siyasetten bürokrasiye, iş dünyasından din dünyasına kadar bir çok..

Bakanlık koridorlarından yükselen fısıltılar !

ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞINI KİM YÖNETİYOR ?

Son bir kaç aydır ülke gündemine oturmuş olan Sedat Peker iddiaları bitmek bilmiyor. Siyasetten bürokrasiye, iş dünyasından din dünyasına kadar bir çok konuda akıl almaz iddialar gündeme geldi. Ama muhatapları sessiz kalmayı tercih etti.

Sedat Peker paylaştığı bir videoda Çevre ve Şehircilik Bakanlığının Sadık Soylu tarafından yönetildiğini iddia etmişti. Peker Bakanlık yetkililerinin ve iş adamlarının Ankara’da bulunan NEX LEVEL adlı iş merkezinde Sadık Soylu’ ya ait ofisten çıkmadıklarını ve Bakanlık tarafından yaptırılacak işlerin buradan organize edildiğini iddia etmişti.

İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu iddiaları reddetmiş ve iddiaları komplo olarak nitelendirmişti.

Günboyu Gazetesi yazarlarından Fatih ERGİN, Günboyu Gazetesinde 16 Temmuz 2021 tarihli yazısında konuyu tekrar gündeme taşıdı. Fatih Ergin  yazısında Sadık Soylu ile MPLUS yönetim şirketinin kurucusu İlhan Kartal arasındaki ilişkiyi anlattı.

Yazıda kötü karnesi yüzünden Emlak Yönetimi işi alamayan firmanın Sadık Soylu aracılığıyla Toki ve Emlak Konutun işleri verilerek çok kısa bir zamanda astronomik şekilde büyümesinin sağladığını anlattı.

Fatih Ergin Bakanlık koridorlarında konuşulanlarla Sedat Peker‘in iddialarının örtüştüğünü ve daha vahim iddialar olduğunu iddia etti.

Kaynak : https://www.gunboyugazetesi.com.tr/sedat-pekerin-sadik-soylu-iddiasinin-dogrulandigi-koridorlar-6368yy.htm

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Stork Tours Ankara
Haberin kalemi youtube

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL