Dünya Teknoloji

SON DAKİKA | Uluslararası medya kuruluşlarının siteleri birer birer çöküyor!

PaylaşTweetlePaylaşPin0 PaylaşımlarDünya, global internet sitelerine erişim haberi ile çakalandı.   New York Times, The Guardian, Financial Times ve Bloomberg News de dahil olmak üzere çok sayıda medya kuruluşunun internet siteleri bir..

SON DAKİKA | Uluslararası medya kuruluşlarının siteleri birer birer çöküyor!

Dünya, global internet sitelerine erişim haberi ile çakalandı.   New York Times, The Guardian, Financial Times ve Bloomberg News de dahil olmak üzere çok sayıda medya kuruluşunun internet siteleri bir süreliğine kullanılamadı. İngiltere hükümetinin internet sitesinde de kesinti nedeniyle teknik sorunlar yaşanırken, etkilenen internet sitelerinde “hata 503 hizmet kullanılamıyor” mesajı görüldü.

Vatandaşların aklına yaşanan durumun bir siber saldırı olabileceği gelirken sorunun  çok sayıda büyük internet sitesinin temelini oluşturan ABD merkezli bulut bilişim sağlayıcısı Fastly ile ilgili olabileceği de belirtildi. Ayrıca dünyanın dört bir yanından internet kullanıcılarının YouTube, Twitter, Reddit, Spotify, Twitch, Amazon ve Paypal’a erişim sorunları yaşadığı aktarıldı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Stork Tours Ankara
Haberin kalemi youtube

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL