Güncel Magazin

Ünlü rapçi Şehinşah Cumhurbaşkanına hakaretten gözaltına alındı! Şehinşah kimdir?

PaylaşTweetlePaylaşPin0 PaylaşımlarTürk rap müziğinin sevilen isimlerinden Şehinşah sahne adlı Ufuk Yıkılmaz, akşam saatlerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği suçlamasıyla gözaltına alındı. Yaşanan durumu kendi sosyal medya hesabından açıklayan Şehinşah..

Ünlü rapçi Şehinşah Cumhurbaşkanına hakaretten gözaltına alındı! Şehinşah kimdir?

Türk rap müziğinin sevilen isimlerinden Şehinşah sahne adlı Ufuk Yıkılmaz, akşam saatlerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği suçlamasıyla gözaltına alındı. Yaşanan durumu kendi sosyal medya hesabından açıklayan Şehinşah “Eve giderken, cb hakaretten havalimanında gözaltına alındım arkadaşlar. Yine nezarethanedeyim… takip edemiyorum bir sürü dosya var birini kovalıyom diğeri çıkıyo.  sabır dileyin bana tek isteğim. (Genel)” dedi.

Bugün gündüz saatlerinde Şehinşah’ın avukatı yaptığı paylaşımda “Dün evine dönerken İzmir havaalanından gözaltına alınan müvekkilim Ufuk Yıkılmaz iki farklı dosya ile ilişkili olarak cumhurbaşkanına hakaret suçu kapsamında birazdan nöbetçi mahkemeye ifade verecek. gelişmelerden haberdar edeceğim.

Dosyalardan birisi daha evvel de ifade verdiğimiz bir şarkı sözü kapsamında (hepsi benim 2), diğerinin de şarkı sözü olduğunu varsayıyoruz, birazdan belli olacak. sanatçının ikinci dosyası da tahmin ettiğimiz gibi başka bir şarkı sözü dolayısıyla. Bu sözlerle de ilgili defalarca ifade vermesi ve çıkan takipsizlik kararlarına rağmen tekrar YAKALAMA çıkarılarak bir hukuk garabeti yaşatılmaya devam etmekte. (şarkı ismi: sayın türk)

Biz her şeye rağmen halen anayasal güvence altında olan düşünce ve ifade özgürlüğünü savunmaya devam edip sansürü reddedeceğiz. korkmuyoruz, susmuyoruz, itaat etmiyoruz. İlk sorgudan serbest, ikinci sorgu için hala bekletiliyor. izmirden istanbul’a segbis ile bağlanmayı beceremediler saatlerdir” diyerek son durumu kamuoyu ile paylaştı.

ŞEHİNŞAH KİMDİR?

Şehinşah (Ufuk Yıkılmaz), Kemah, Erzincan’da doğdu. Hip hop kültürüyle genç yaşlarda tanışan Yıkılmaz, ortaokuldayken ilk sözlerini yazmaya başlamıştır. Rap dışında video editörlüğü ve grafik çizerliği de yapmaktadır. 2017’de çıkardığı “Karma” adlı tekli şarkı ile Türkiye’de yeni yeni sevilen trap müziğin yükselişte olduğu dönemde adından söz ettirmiştir. Şehinşah bu şarkının kendisi için bir dönüm noktası olduğunu söylemiştir. Kelime haznesi oldukça geniştir. İlk zamanlar ses tonunu farklı kullanarak çokta tercih edilmeyen bir tarzda kendisini tanıtarak ilerlemiştir. Her dönem hayat tarzında değişiklikler olan sanatçı hızlı iniş-çıkışları sebebi ile kariyerini’de etkilemiştir.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Stork Tours Ankara
Haberin kalemi youtube

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL