Dünya Sağlık

Kara Mantar enfeksiyonu bir ülkede daha görüldü! Kara Mantar nedir?

PaylaşTweetlePaylaşPin0 PaylaşımlarHindistan’da 200 civarından insanın hayatını kaybetmesine neden olan ve geçtiğimiz günlerde Irak’ta da görüldüğü rapor edilen Kara Mantar enfeksiyonunun bir ülkede daha görüldüğü açıklandı. Meksika eyaletinde yer alan General..

Kara Mantar enfeksiyonu bir ülkede daha görüldü! Kara Mantar nedir?

Hindistan’da 200 civarından insanın hayatını kaybetmesine neden olan ve geçtiğimiz günlerde Irak’ta da görüldüğü rapor edilen Kara Mantar enfeksiyonunun bir ülkede daha görüldüğü açıklandı.

Meksika eyaletinde yer alan General Hospital de Zona 71 Hastanesi yetkilileri, 34 yaşındaki bir insanda kara mantar hastalığının tespit edildiğini açıkladı. Yaapılan açıklamada, hastanın enfeksiyon nedeniyle sol gözünü, burnunu ve damağını kaybettiğini, ayrıca beynin de etkilenmesinin an meselesi olduğu belirtildi. Ayrıca hastanın hayati riskinin yüksek olduğu bildirildi.

KARA MANTAR ENFEKSİYONU NEDİR?

Bir enfeksiyon hastalığı olan mukormikoz, çok nadir görülüyor. Hastalık genellikle toprak, bitki, gübre veya çürüyen meyve ve sebzelerde bulunan mukor küfüyle temas sonucu ortaya çıkıyor. Sinüs, beyin ve akciğerleri etkileyen kara mantar, diyabet hastalarında veya kanser ile AIDS hastaları gibi bağışıklık sistemi ciddi şekilde zayıflamış kişilerde hayati tehlikeye yol açabiliyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Stork Tours Ankara
Haberin kalemi youtube

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL