Güncel Video Galeri

“Bin 162 terörist etkisiz hale getirildi”

PaylaşTweetlePaylaşPin0 PaylaşımlarMilli Savunma Bakanlığı tarafından, 1 Ocak’tan itibaren yurt içi ve sınır ötesinde, terör örgütlerine yönelik gerçekleştirilen operasyonlar hakkında bilgilendirme yapıldı. Bakanlıkça yapılan açıklamaya göre 43’ü büyük, 138’i orta çaplı..

“Bin 162 terörist etkisiz hale getirildi”

Milli Savunma Bakanlığı tarafından, 1 Ocak’tan itibaren yurt içi ve sınır ötesinde, terör örgütlerine yönelik gerçekleştirilen operasyonlar hakkında bilgilendirme yapıldı. Bakanlıkça yapılan açıklamaya göre 43’ü büyük, 138’i orta çaplı olmak üzere toplam 181 operasyon icra edilerek, 225’i mayıs ayında olmak üzere bugüne kadar toplam bin 162 terörist etkisiz hale getirildi.

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) tarafından basın bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Basın bilgilendirme toplantısı, MSB Basın Halkla İlişkiler Müşavirliği’nde görevli Hv. Mu. Binbaşı Pınar Kara tarafından sunuldu. Binbaşı Kara, Milli Savunma Bakanlığınca sürdürülen operasyonlar hakkında yaptığı bilgilendirmede, “Artan bir şiddet ve tempoda kararlılıkla devam eden terörle mücadelemiz kapsamında 1 Ocak’tan itibaren yurt içi ve sınır ötesinde PKK/KCK/PYD-YPG ve FETÖ başta olmak üzere DEAŞ dahil terör örgütlerine karşı kararlılıkla mücadele edilmiş, 43’ü büyük, 138’i orta çaplı olmak üzere toplam 181 operasyon icra edilerek, 225’i Mayıs ayında olmak üzere bugüne kadar toplam bin 162 terörist etkisiz hâle getirilmiştir. Daha önce icra edilen Pençe Operasyonlarıyla tesis edilen alan kontrolünün artırılarak devamını sağlamak, ülkemize yönelik süregelen tehditleri bertaraf etmek, bölgede bulunan teröristleri etkisiz hale getirmek ve hudutlarımızın güvenliğini sağlamak maksadıyla 23 Nisan’da başlayan ve Irak’ın kuzeyinde Metina ve Avaşin-Basyan bölgelerinde eş zamanlı olarak icra edilen Pençe-Şimşek ve Pençe-Yıldırım operasyonları planlandığı şekilde başarı ile devam etmektedir” ifadelerini kullandı.

“Pençe Operasyonlarında bugüne kadar biri sözde bölge sorumlusu, 142 terörist etkisiz hale getirildi”
Irak kuzeyinde devam eden Pençe Operasyonları hakkında da bilgiler veren Binbaşı Kara, “Pençe-Şimşek ve Pençe-Yıldırım Operasyonları kapsamında, teröristlerin barınak, sığınak ve mağaralarından oluşan 7 bin 584 hedef kara ateş destek vasıtalarımız, 215 hedef ise Hava Kuvvetleri unsurlarımız tarafından etki altına alınmıştır. Müteakiben, Hava Kuvvetleri unsurları, kara ateş destek vasıtaları, ATAK Helikopterleri, İHA ve SİHA’larla desteklenen komandolarımız, bölgeye hava hücum harekatı ve karadan sızma harekatı icra etmiştir. Operasyonlarda azami oranda yerli ve milli mühimmat kullanılmaktadır. Operasyonların başlangıcından bu yana biri bölge sorumlusu olmak üzere 142 terörist etkisiz hale getirilmiştir. Ayrıca, 57 mağara, 110 sığınak 398 mayın/EYP tespit edilerek imha edilmiş, çok sayıda silah, mühimmat ve yaşam malzemesi ele geçirilmiştir” şeklinde konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Stork Tours Ankara
Haberin kalemi youtube

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL