Bora Gerçek Yaşam Yazarlarımız

Bora Gerçek yazdı: “Yolluk ve İlk adım”

PaylaşTweetlePaylaşPin0 PaylaşımlarGİZEMLİ YOL – BÖLÜM 2    YOLLUK VE İLK ADIM  Bu satırları okuduğunuza göre, sizler  ‘’ KENDİNİZİ BULMAK’’ için gizemli yola çıkan ve ilk adımı atma kararlığını gösteren okuyucularsınız. Ve..

Bora Gerçek yazdı: “Yolluk ve İlk adım”

GİZEMLİ YOL – BÖLÜM 2   

YOLLUK VE İLK ADIM 

Bu satırları okuduğunuza göre, sizler  ‘’ KENDİNİZİ BULMAK’’ için gizemli yola çıkan ve ilk adımı atma kararlığını gösteren okuyucularsınız.

Ve artık benim yol arkadaşımsınız. Bu yolculuğumuz sizin bundan önceki hiçbir yolculuğunuza benzemeyecek.  Normal bir yolda seyahat eden yolcu yanına su, ekmek vb. erzaklar alırken, bizler yolluğumuza,  ‘’ SABIR, PERHİZKÂRLIK, EDEP, KORKU, UTANMAK, CÖMERTLİK, İLİM, MARİFET’’ koyacağız.

Normal bir yolcu yolda ayaklarıyla yürürken, bizler zihnimizle ve ruhumuzla yürüyeceğiz. Evet okuyucu, girmiş olduğun bu yoldaki yolculuğun bu zamana kadar yapmış olduğun hiçbir yolculuğa benzemeyecek.

Suyu, denizi, okyanusları düşün sevgili yol arkadaşım.  İçinde milyonlarca canlıyı barındıran ve her derinliği farklı güzellikler sunan uçsuz bucaksız okyanusları düşün. Su bulanıksa, berrak değilse bu güzelliklerin hiç birini göremezsin. İşte o zaman, o derinliklerin ve güzelliklerin hiçbir anlamı kalmaz. Ancak, su saf ve berraksa suyun altındaki tüm güzellikler anlam kazanır.

İşte bu yüzden bu yolculuk esnasında üzerimizdeki tüm yüklerden kurtulacağız. Ruhumuzu saflaştıra bildiğimiz kadar saflaştıracağız. Öyle bir an gelecek ki saflaşan ve berraklaşan ruhumuz ve zihnimiz bedenimize sığmaz olacak. Bil ki o hissiyat ve o an, bu yolculuğun sonuna doğru gelmiş ve yolun sonundaki ışığı görmüş olacağız. Bundan sonra yapmamız gerek şey sadece hızlı bir şekilde o ışığa ulaşıp nihai hedefimiz olan benliğimize kavuşmak olacak. O an kendini bulduğunu anlayacaksın. Her şey çok daha anlamlı gelecek,  esen rüzgâr, aldığın nefes. Ve inan bana içindeki okyanusların tüm derinliklerini göreceksin, kısacası yol arkadaşım, hayat gerçek sen ile yeniden başlayacak.

Değerli yol arkadaşım bu gerçek hayata bundan sonra “Yeni Hayat” diyeceğiz. Her şeyi daha net gördüğümüz, kendimizi kandırmadığımız ve içinde huzur bulduğumuz ‘’Yeni Hayat’’.

Yolculuklar olacak, sonunda yeni hayatlar sunan,

Yolcu kararlı ve arzulu, yolcu istiyor bu hayatı.

Eskiyi geride bırakıp yeni hayatın ışığında,

Benliğini bulacak, tek vücut olacak,  gülümseyecek yeni hayat.

İşte o an, eski eskide kalmış olacak.

Evet yolcu ruhunu temizlemek için, MASKARALIK, GIYAP, TAMAHKARLIK, ÖFKE, CİMRİLİK, CEHALET, KİBİR, HASET ve HIRS gibi insan ruhunu kirleten bu hissiyatlardan kurtulmamız gerekiyor. Sen merak etme yol arkadaşım bunlardan kurtulmak için gerekli tüm doğru hissiyatları ve bize lazım olan erzakı çoktan yolluğumuza koyduk. Artık yola hazırız ve ilk adımımızı attık. Gizemli yola çıktık ve yeni hayat bizi bekliyor.

Özlem duyuyorum sana yeni hayat,

Vaatlerin ruhumu ışıklarla dolduruyor.

Ruhumun aydınlığı, artık saflıklarıyla buluşsun istiyorum.

Kendimi, kendim gibi yaşamak için sana ihtiyacım var,

Ne kadar uzak ta olursan ol,

Sana doğru ilk adımı attım,  yolluğumu doldurdum.

Sende var olmak için sana geliyorum.

 

 Bora GERÇEK

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Stork Tours Ankara
Haberin kalemi youtube

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL