Salih Süllü Yazarlarımız

Filistin’in çirkin yüzü

PaylaşTweetlePaylaşPin0 PaylaşımlarŞimdi lütfen önyargısız ve sükûnetle oku. Sonra ne düşünüp ne yapacağın sana kalmış. FİLİSTİN İHANETLERİ OSMANLIYA İSYAN Namı değer ‘’ ŞERİF HÜSEYİN’’ , yani Hüseyin Bin Ali. Benim deyimimle..

Filistin’in çirkin yüzü

Şimdi lütfen önyargısız ve sükûnetle oku. Sonra ne düşünüp ne yapacağın sana kalmış.

FİLİSTİN İHANETLERİ

OSMANLIYA İSYAN

Namı değer ‘’ ŞERİF HÜSEYİN’’ , yani Hüseyin Bin Ali. Benim deyimimle ‘’İngiliz köpeği Hüseyin’’

Abdülhamid Han, bu hainin isyan peşinde olduğunu öğrenir öğrenmez ev hapsine mahkum etti. Abdülhamid Han devrilene kadar yıllarca İstanbul’dan çıkamadı.

Önce Mekke’ye emir oldu. Müteakibinde kendisini Arapların kralı ilan etti ama İngilizler uygun görmeyince Hicaz kralı oldu. Birinci dünya savaşının başlamasıyla birlikte Sultan Reşad’ın cihat çağrısına karşı 26 Haziran 1916 tarihinde karşı bir bildiri yayınlayarak, Türklerin dinden çıktığını artık Türklerin emirlerinin dinlemeyeceğini söyleyerek İngiliz köpekliğine ilk adımı atmış oldu. 10 Eylül 1916 da ikinci bildirisinde Türklere hakaretler ederek İslam dünyasına Türklere karşı itaatsizlik çağrısı yaptı.

Meşhur İngiliz casus Lawrence’la birlikte Arap kabilelere isyana destek olmaları için altınlar dağıtıldı. Tabi altınlar bu millet için onurlarından daha kıymetli olduğu için ihanet süreci zirveye ulaştı.

Filistin isyan etti…

Sözün özü, savaş sonunda tam 401 yıl hakimiyetimizde kalan Kudüs, Filistin ihanetiyle kaybedildi.

Bu ihanetlerden sonra binlerce askerimiz şehit oldu. Binlerce askerimiz Filistinlilerce İngilizlere teslim edildi.

PKK TERÖR ÖRGÜTÜ SEVİCİLİĞİ

1974 yıllında kurulan terör örgütü 1978 yılında PKK ismini aldıktan sonra silahlı mücadele kararı aldı. 1980 darbesinden sonra özellikle Diyarbakır cezaevinden çıkanlar başta olmakla birlikte, bölgede yaşayan Kürtlerden yoğun bir katılım oldu. Katılım vardı ancak katılanların askeri eğitimi yoktu. İşte burada Filistin ihanetleri yine sahnede. Toplanan örgüt elemanları Suriye üzerinden Filistin’e geçirildi. Yıllardır İsrail’e karşı gerilla taktiğiyle savaşan savaş tecrübeli Filistinliler kurdukları kamplarda pkk’lı teröristleri eğittiler. Hatta eğitimlerin sonunda kendi cephelerinde savaş stajı bile yaptırdılar. Terörist başının kardeşi Osman Öcalan bir konuşmasında ‘’ Bizim savaş için para ve silaha ihtiyacımız vardır ama eğitim ihtiyacımız yoktur, yıllar önce Filistin’de alınan ilk eğitim  pkk’nın içerisine oturtulmuştur’’ demiştir.

Filistin’de savaş eğitimini tamamlayan ilk pkk’lı grup tekrar Suriye üzerinden Türkiye’ye giriş yaptı. İlk gelen bu terörist grup Adıyaman, Sason ve Tunceli bölgesine yerleştirildi.

Askeri güce de sahip olan pkk terör örgütü artık hazırdı. Kimin sayesinde bu güce ulaştı ‘’ FİLİSTİN ’’.   15 Ağustos 1984 yılında Hakkari Şemdinli ve Siirt Eruh ilçesinde ilk kanlı eylemini yaptı.

Filistin’de askeri eğitim alan pkk’lı teröristler daha sonra Suriye ve Irak’ta kurulan kamplarda yeni teröristler yetiştirdiler.

Hani her şehit haberinde duygulanıyorsun, gözlerinden yaş geliyor ve sosyal medyada bir resimle paylaşımda bulunuyorsun ya, işte o şehitlerin kanı kimin ellerinde bilesin.

Seyretmek isteyenler : https://www.youtube.com/watch?v=lost_mpMZ_M&t=19s

RUM SEVDASI

İnternetteki bir haberden alıntı ;

‘’ Beraberindeki bir heyetle resmi davetli olarak Güney Kıbrıs’a gelen Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas, Rum Yönetimi Lideri Dimitris Hristofyas’la görüştü. İki lider kendi ifadeleriyle işgalin sona erdirilmesi için ortak mücadele edeceklerini söyledi.

Görüşmeden sonra yapılan ortak açıklamada Hristofyas, Filistin Yönetimi’nin Rum halkının “mücadelesine” verdiği destekten ötürü minnettar olduklarını söyledi. Rum tezlerini İslam Konferansı Örgütü’nde savunduğu için Mahmud Abbas’a ayrıca teşekkür eden Hristofyas, Ramallah’ta Rum temsilciliği açılacağını, Filistin’le ekonomi, turizm ve eğitim alanlarında ikili anlaşmaların hayata geçirileceğini açıkladı.

Abbas, Rum Meclisi Başkanı Marios Garoyan ve Rum Ortodoks Kilisesi Başpiskoposu Hrisostomos’la da ayrı ayrı görüştü.

Kıbrıs Rum Ortodoks Kilisesi’nin Filistinlere destek vermeye hazır olduğunu ifade eden Başpiskopos Hrisosotomos, ”Filistin ve Kıbrıslı Rumların ortak mücadele verdiğini” savundu.

( https://www.ntv.com.tr/dunya/filistin-lideri-abbastan-rum-kesimine-destek,f1lVfGHwuU-YWUz3HWTCOA     09.07.2009 – 15:54       )

Yıllardır söz konusu Türk’ler olunca düşmanlık kusan Filistin, Kıbrıs konusunda da vakit kaybetmeden Rum sevdasını hatırladı. Yıllardır Kıbrıs sorununda Rumların ve Yunanistan’ın yanında tavır almış ve tüm uluslararası platformlarda Türk düşmanlığı yapmıştır. Yukarıdaki haberlerin onlarca benzeri vardır.

ERMENİ AŞKI

Ermenistan’ın Karabağ’ı işgal ettiği günden beri rum politikasının bir benzerini sahneye koyan Filistin, Ermeni aşkına tutulmuştur. Neymiş efendim Ermeniler de Filistin halkı gibi ezilen ve özgürlükleri için toprak savaşı veren onurlu bir halkmış. Neymiş efendim Türkler Ermenilere soykırım yapmış. Azerbaycanlı soydaşlarımızın Karabağ için savaş verdiği zor günlerde Filistin Ermenistan’a desteğini asla gizlememiş, aksine Azerbaycan’a karşı tavır almıştır.

Yine bir haber alıntılayalım, hem de merkezinden;

Mahmud Abbas: “Ermeniler bu toprakların tuzudur”

Filistin Cumhurbaşkanı Mahmud Abbas, eski Ermeni takvimine göre 18 Ocak’ta kutlanan Noel Yortusuna katıldı. Massis Post haber sitesinin bildirdiğine göre  Bethlehem’deki kilisede yapılan törenden sonra konuşan Abbas, Ermenilerin ve diğer Hıristiyanların “bu toprakların tuzu” olduklarını ve bu toprağı asla terk etmeyeceklerini dile getirdi.

Abbas, Ermenilerin başta olduğu üzere Hıristiyanlardan kurtulmak isteyenlere yerlerinde sakin durmayı tavsiye etti.  Abbas “Ermeniler Kudüs’te, Ramalla’da ve Bethlehem’de hep var olmuşlar. Buradan onların gitmelerini isteyenler, kendi gitsinler” şeklinde konuştu.

Abbas, Filistin halkının içinde bulunduğu vahim durumu Soykırım yıllarında Ermenilerin durumuna benzetti.  Filistin Cumhurbaşkanı Ermeni mevkidaşı Serj Sarkisyan’ı Filistin’e davet ettiğini bildirerek, Sarkisyan’ın davetini kabul edeceğini ümit ettiğini söyledi.

( https://www.ermenihaber.am/tr/news/2016/01/21/Mahmud-Abbas-Ermeniler/74406   09:03, 21 Ocak 2016   )

Her fırsatta Türk düşmanlığına soyunan Filistin yine fırsatı kaçırmamış değil mi ?

Yaklaşık 200 yıldır her fırsatta Türk düşmanlığı yapan Filistin yardım istemiş. Rumlar orada, Yunanistan orada, Ermenistan orada…

Yazdıklarımla ilgili kaynak soranlar, azıcık zahmet edip araştırın. Google amca elinin altında. Zaten başımıza ne geldiyse okumadığımızdan, araştırmadığımızdan gelmedi mi ?

Saygılarımla.

SALİH SÜLLÜ

Lütfen destek için bizleri takip edin.

www.facebook.com/haberinkalemi1
www.instagram.com/haberinkalemi
www.twitter.com/haberinkalemi1

https://www.youtube.com/channel/UC3UH9l6dAY36GIc2K0BiAYQ
t.me/haberinkalemi

 

YORUMLAR (7)

 1. Hüseyin Kaya diyorki:

  Bunların doğruluğundan asla şüphemiz yok az çok bilinen konular sen gelde ümmetçi cahillere anlar uygur TÜRK leri için kılını oynamayanlar yasak dinlemeyip gösteri yapıyorlar beyniniz ümmetler

 2. şenol diyorki:

  Söylediklerinizin gerçek payı var ama şu da bir gerçek ki tüm bu ihaneti yapanları solcu Filistinliler komünist Filistinli gruplar FKÖ gibi

 3. Arif aslan diyorki:

  Ilave olarak 80den önce deniz gezmiş ve binlerce komünist militan el-fetih kamplarında gerilla eğitimi gördü geldi Türkiyede eylem yaptı yatacak yerleri yok bunların liderlerinin

 4. Umut diyorki:

  Arap milletinin beli doğrulmaz doğrulmasında. Adam olsalar Hz. Peygamber onlara kardeşlerim derdi. Demedi. Siz ashabımsınız, kardeşlerim gelecek dedi. Her daim hainler. Peygamberin torunlarını öldürdüler. Bu bile mahvolmaları için yeter.

 5. Mehmet diyorki:

  1948 de israil devleti kuruldu. 13 dakika sonra abd devlet olarak tanıdı. 11 saat sonra Türkiye tanıdı. İsraili devlet olarak tanıyan 2. Ülke Türkiye oldu. Pkk nin nerde eğitim aldığını değil, nerde kurulduğunu da araştırsaydın daha iyi bir yazı çıkarırdın. Demem o ki Türkiye-Filistin ilişkileri uzun bir zaman stablize kaldı. Tıpkı tüm devletlerin çıkar ve siyasi meseleleri olduğu gibi … Bugün cephede rusya, abd,ermenistan,iran,ab ile savaş halindeyiz ama masada karşılıklı antlaşmalar yapıyoruz. Ve siyasi ilişkilerimizi geliştiriyoruz. Kaldı ki �ngilizlerin dünyada yapmış oldukları sömürge fitneleri gayet iyi bilinmektedir Ayrıca yapılan hataları yani eskilerin yapmış olduğu bir hatayı çocuklarına ve torunlarına ödetmek ne kadar adil olabilir kaldı ki Kudüs kendini Müslüman kabul edenlerin davasıdır. Kudüs ne Filistinlilerin ne de sadece Arapların ne de sadece Türklerin davasıdır Hazreti Ömer Kudüs’ü fethederken Araplık taslamadı sadece mescid-i Aksa’nın kutsallığı için fethetmişti salahaddin Eyyubi kürtçülük taslamadı fethederken Yavuz Sultan Selim Türkçülük taslamadı Kudüs’ü fethederken bugün neden böyle bir yanılgıya düşülüyor Ben bu tür bilgi kirliliğini yayanların birçoğunun hangi menşeye hizmet ettiklerini iyi düşünmelerini ve araştırma yaparken de bunları da göz önüne almalarını öneririm.

 6. Harun diyorki:

  Sonunakadar okumadım gerek bile duymadım bir AKP li olarak şukadarını söyleyim. 15 temmuzda darbe gerçekleşseydi biz AKP lidere ne olacaktı,ya hapse atılacaktık yada asılacaktık peki bizim suçumuz neydide buna reva görülecektik. Yani demem oki ogünün şartlarında tüm Filistinlilermi bu dediklerini yaptı yoksa başka ülkelere köpeklik yapan Filistinlilermi yaptı. Birde sen müslümanmısın onu merak ediyorum. Demek istediğimi anlatabilmişimdir inşallah. Bayram günü filistinin mescidi aksanın vurulması da ne ola fıransayamı misilleme yapıyorlar. Yoksa almanyayamı.

 7. Ali kapu diyorki:

  Mescidi aksa Filistinlilerin değil tüm müslümanlığın dır.Geçmişte filistinlilerin yaptıkları kimler için di kimlere yaradı YAHUDİ lere öyleyse !

Stork Tours Ankara
Haberin kalemi youtube

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL