Güncel Salih Süllü

Atatürk’ten kaçanlara

PaylaşTweetlePaylaşPin0 Paylaşımlar  23 Nisan 2021 den üç gün öncesine gidelim. Pandemi döneminin zirvesini yaşadığımız günler. Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın, İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu’nun, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın mücadele..

Atatürk’ten kaçanlara

 

23 Nisan 2021 den üç gün öncesine gidelim.

Pandemi döneminin zirvesini yaşadığımız günler. Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın, İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu’nun, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın mücadele çağrısı yaptığı ve yasaklarla tedbir aldığı günler.

Nur Cemaatinin, Meşveret grubunun lideri, Said Nursi’nin öğrencilerinden Hüsnü Bayramoğlu’nun cenazesi. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramından sadece üç gün önce.

Kimdir bu Hüsnü Bayramoğlu,

Said-i Nursi’nin talebesi. Atatürk ve silah arkadaşlarına ‘’ deccal, süfyan, mülhid , mürted, habis, firavun, zındık, mason, münafık’’ diyerek saldıran Said-i Nursi’nin elinde yetişmiş talebesi. Halk TV’de katıldığı bir programda Sayın Barış Pehlivan ‘’Hüsnü Bayramoğlu 20 yıl önce, Said-i Nursi’nin hayalini Fetullah Gülen gerçekleştirdi derken bu gün Erdoğan gerçekleştirdi’’ dediğini anlatıyor. Ama neydi kıvırmanın en kolay yolu. ‘’Dün dündür, bu gün bu gündür’’

Aslında konuya esas kişinin kim olduğunun bir önemi yok, önemli olan Atatürk, Cumhuriyet ve Laiklik karşıtı bir oluşumun içinde yer alması yeterli.

Konu Hüsnü Bayramoğlu olunca pandeminin ne önemi var. Ne kendi aldıkları kararların bir önemi kaldı ne de bu kararlara ait genelge ve yönetmeliklerin. İçişleri Bakanı, Diyanet İşleri Başkanı, Cübbeli Ahmet Hoca ve binlerce kişinin katılımıyla cenaze töreni yaptılar. Ne kural kaldı ne de kanun.

Malum ‘’Mühür kimdeyse Süleyman odur.’’ Şimdi bizim mühür Sayın Süleyman’da. Süleyman, Süleyman oldu anlayacağınız.

Demek ki konu önemli olunca ( kendilerince ) kanunlar, genelgeler, yönetmelikler, halk sağlığı , insan sağlığı ikinci plana atılabiliyor.

Gelelim 23 Nisan 2021 gününe.

Cumhurbaşkanımız bizleri şaşırtmayarak Anıtkabir’de yapılan törene katılmadı. Bu zaten beklenen bir durumdu.

24 Nisan 2021 günü merak ettim acaba törenlere kimler katılmadı diye. Bunu öğrenmenin en güzel yolu Google amcaya sormaktı. Google arama çubuğuna ‘’ törene katılmadı’’ yazmanız yeterli.

Haberler döküldü alt alta.

Denizli Valisi Ali Fuat Atik ve mülki amirler törene katılmadı…

Kırklareli Valisi Osman Bilgin ve bazı kaymakamlar törene katılmadı…

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya törenlere katılmadı…

Daha niceleri.

Konu Atatürk olunca konu Atatürk’ün emanetleri olunca Pandemi süreci, kanunlar, yönetmelikler, yönergeler havada uçuşuyor.

Binlerce kişi ile cami açılışları, binlerce kişi ile yapılan kongreler, binlerce kişi ile cenaze törenleri. Ben pandemi sürecinde yaptığım fedakârlıklar için hakkımı helal etmiyorum. Mağduriyet yaşayanların da helal ettiğini sanmıyorum.

Kutlayamadığımız her bayramı biriktiriyoruz, günü geldiğinde coşkuyla, binlerle, milyonlarla kutlayacağız. Sadece bilin istedim.

Saygılarımla.

Salih SÜLLÜ

 

 

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Stork Tours Ankara
Haberin kalemi youtube

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL