Salih Süllü Spor Yazarlarımız

Goodfellas’tan Gece Yarısı Muhtırası

PaylaşTweetlePaylaşPin0 Paylaşımlarİşte anlatmak istediğimiz tam olarak bu. Türk futbolunun gidişi gidiş değil. Daha önce bu konu ile ilgili yazmış ve ikaz etmiştim. Türk futboluna yıllardır müdahale ediliyordu, ama bu müdahaleyi..

Goodfellas’tan Gece Yarısı Muhtırası

İşte anlatmak istediğimiz tam olarak bu. Türk futbolunun gidişi gidiş değil. Daha önce bu konu ile ilgili yazmış ve ikaz etmiştim. Türk futboluna yıllardır müdahale ediliyordu, ama bu müdahaleyi yapanlar gizli saklı yapıyordu. Artık olayı o kadar abarttılar ki alenen yapıyorlar. Hatta iyice arsızlaşıp ”biz yaptık ne var bunda” diyorlar. Şampiyonluk potasına girmiş üç büyük takımın maçlarını kontrol altında tutuyorlar, biri biraz açılacak gibi olsa veya biri  geride kalacak gibi olsa hemen müdahale ediyorlar. Akıllarınca ligin kopmasına engel oluyorlar. Bunlara bunu yaptıran etkenler hem siyasi hem de ticari. Bazen birilerine yaranmak için yapıyorlar bazen de yayıncı kuruluşun, bahisçi ağababalarının çıkarları için yapıyorlar.

Futbol severler iyice bunaldı, iyice soğudu bu sevdadan. Hayatın doğal akışına uygun olmayan bu tavır mutlaka bir tepki getirecekti ve bu tepkiler giderek şiddetini arttırmakta. Beşiktaş JK taraftar gruplarından Goodfellas grubu dün gece sosyal medya da bir bildiri yayınladı. Ve dedi ki ” BIÇAK KEMİKTE”. Sadece Beşiktaş değil tüm futbol takımlarının taraftarları bu yaşananları sindiremiyor.

Hep söyledim ” VAR” sistemi futbolun ruhuna aykırı. Ama bizim yöneticilerin işine geldi. Dizayn politikalarının en büyük silahı oldu ”VAR”. Yapılan hatalardan bir an önce dönülmeli.

İstedikleri değil hak eden kazansın.

Saygılarımla

Salih SÜLLÜ

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

Stork Tours Ankara
Haberin kalemi youtube

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL