Salih Süllü Spor Yazarlarımız

Galatasaray aşkı mı, Sivasspor düşmanlığı mı ?

PaylaşTweetlePaylaşPin0 Paylaşımlar Türk spor medyasının acınacak hali.   İşini doğru yapanlar kızacak şimdi. Eğer işini doğru yapıyorsan üzerine alınacak bir şey yok, bana değil onlara kızacaksın. Siyasetten spora, ekonomiden sağlığa,..

Galatasaray aşkı mı,  Sivasspor düşmanlığı mı ?
  1. Türk spor medyasının acınacak hali.

 

İşini doğru yapanlar kızacak şimdi. Eğer işini doğru yapıyorsan üzerine alınacak bir şey yok, bana değil onlara kızacaksın.

Siyasetten spora, ekonomiden sağlığa, kullanın kullanabildiğiniz kadar. Siyasi görüşleri nedeniyle bazı yandaş medyalar maymuna dönmüş, bazı muhalif medyalar neredeyse vatan haini olmuş. Şuursuzca, sırf çıkarları için tarafsızlıklarını yitirmiş, nasıl daha fazla yalakalık yaparım diye yarışıyorlar. Gel de bu adamlara medya mensubu de. Medya mensubu ne demek, adamlar medyaya yön veriyor. Şimdi bunları geçtim zaten amaçları belli, bu işi spor camiasında yapanları bir türlü anlayamıyorum. Eskiden sadece algı yaratıyorlardı şimdi ise alenen yapıyorlar. Utanmadan, çekinmeden, sıkılmadan yapıyorlar.

Aşağıdaki fotoğrafa baktığınızda bu medyanın Galatasaray’a ait bir yayın kuruluşu olduğunu düşünebilirsiniz. Yok, Galatasaray’ın medyası değil, sözde tarafsız, sözde bağımsız bir spor medyası.

Bu fotoğrafta bahsedilen maç uluslararası bir müsabaka değil, ülkemize yıllardır düşmanlık yapan bir ülkenin takımı da değil, milli duygularla izleyeceğimiz bir maç da değil. Bu maçta Galatasaray’ın rakibi Anadolu’nun güzide kulüplerinden biri, yiğidolar diye anılan Sivasspor. Bu sözde spor medyasının amacını cidden çok merak ediyorum, Galatasaray aşkı mı , Sivasspor düşmanlığı mı ? Ne fark eder ki, ikisi de yanlış. Hani sen tarafsızdın , hani sen bağımsızdın,  hani sen doğruları yazacaktın.?

Ben sözde bu spor medyasının haberini okurken de , bu yazımı yazarken de utandım. Algı yaratarak bir takıma başarı kazandırma gayreti yetmeyecek, bu işin sonunda hak eden kazanacak. Bunlara inat Süper Lig takımlarının tamamına başarılar dilerim. Her maçta hak eden kazansın. Saygılarımla.

Salih SÜLLÜ

YORUMLAR (1)

Stork Tours Ankara
Haberin kalemi youtube

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL